Arkadaş / İnsan Minimalizmi Nedir?

Herkese Merhabalar,
Bu yazımda “Arkadaş / İnsan Minimalizmi Nedir?” hakkında bilgiler vereceğim. Yazıma geçmeden önce minimalizm nedir? ona biraz değinelim.

Minimalizm, son yıllarda çok farklı branşlarda trend bir kavram. Peki minimalizm ne demek? Özetle ‘sadecilik‘ diyebiliriz. Sadecilik kavramında görünüş, aslında bir değerdir. Eğer bir işlevi yoksa, o zaman bu özellik görünüşe dahil edilmemelidir. Minimalist bir parçada her şeyin bir nedeni, açıklaması vardır. Fazlalıklardan arınma ve işlevsellik gibi detaylar ön plana çıkar.

Arkadaş / İnsan Minimalizmi Nedir?

Minimalizmin ne olduğunu öğrendik. Neydi? Sadelik. İşte bu sadeliği çevremize de uyguladığımızda buna arkadaş / insan minimalizmi diyoruz.

İnsan sosyal bir varlıktır. Buna bir şey demiyorum. Tabii ki çevremizde insanlar olmak zorunda. Tek başına bir insan hayatını sürdüremez. Diğer insanlarla bir iletişim halinde olmak zorundadır. Fakat, size zarar veren(üzen, kıran, kafa yapınızın uymadığı, sizi aşağı çeken, sorumsuz, vb.) insanlar hayatınızda kalmamalı. Şunu asla unutmayın; çevrenizdeki en fazla samimi olduğunuz 3 kişinin ortalamasısınız.

O yüzden bu yazıyı okuduğunuzda kendinize bir iyilik yapın. Çevrenizde size zarar veren(üzen, kıran, kafa yapınızın uymadığı, sizi aşağı çeken, sorumsuz, vb.) insanları sırf yalnız kalmamak için hayatınızda tutmayın. Sizi gerçekten hak eden değerli insanlar olsun hayatınızda. Size bir şeyler katan, sizi geliştiren, farklı bakış açılarıyla olaylara bakmayı sağlayan insanlar olsun hayatınızda. Emin olun, çok daha mutlu olacaksınız.

Umarım bu yazımı beğenmişsinizdir ve umarım bu yazım size bir şeyler katmıştır. Bu tarzda yazılar gelmesini istiyorsanız yorum yapabilirsiniz. Ayrıca bana her zaman gokay@gokaygundogan.com.tr mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Kendinize çok iyi bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir