Cahil Miyim?

tarafından
3276
Cahil Miyim?

Herkese merhabalar,

Uzun zamandır web sitemin blog bölümü kapalıydı. Bir şeyler karalamak istediğim için tekrar açtım. ? Fakat ne kadar devamlılık sağlayabilirim, bilmiyorum.

Herneyse bugün yazacağım konu hakkında başlığı özellikle ilgi çekici olarak seçtim. Amacım arama motorlarından kelime bazlı hit çekmek olmadığı için bloğa giren kişinin okumasını sağlamak istedim.

Son zamanlarda çevremde sık sık gözlemlediğim bir şey var. Çoğu kişi karşı cins ile çok fazla yakınlaşıyor. Bunu arkadaşlık, kankalık, dostluk adı altında yapan da var. Sevgiliyiz tabii ki yakınlaşacağız diyen de.

Ben kesinlikle insanların bu davranışlarını normal olarak görmüyorum. Gözlemlediğim kadarıyla bu tarz insanlar birkaç yıl sevgili kaldıktan sonra yolları bir şekilde ayrılıyor. Ayrıldıktan sonra iki tarafta boşluğa düşüyor. Terkeden kısa sürede toparlanıyor. Terkedilen ise kolay kolay toparlanamıyor ve yıkılıyor. Acı çekiyor.

Sonrası mı?

Sonrasında sevgi ve ilgi yoksunluğu olduğu için yani acı çekmemek için kendilerine iyi davranan ilgi gösteren kişilerden biriyle hemen sevgili oluyorlar.

Peki o karşıdaki kişinin duyguları yok mu? O kişi yara bandı mı?

Görüyorum ki, karşıdaki kişinin duygularını hiç önemsemeden aynı şekilde yakınlaşmaya devam ediyorlar. İyi tamam ama nereye kadar?? Zaten gözlemlediğim kadarıyla o kişiyle de yapamıyorlar. Bir şekilde o da bitiyor. ?

Allah her iki cinse de karşı tarafa bağlanma özelliği vermiş ve demiş ki evlilik dışında yakınlaşmak haramdır. Sadece cinsellik olarak söylemiyorum. Flört de dahil. Gezme, sarılma, öpüşme vb…

Haram olduğunu bile bile insanlar neden buna devam ediyorlar?
Bu konuyu çevremdeki bazı arkadaşlarımdan fikir almak istediğimde bunlar normal şeyler cahilliğe gerek yok tarzı şeyler söylüyorlar.

Gerçekten Cahil Miyim?

Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Merak ediyorum. Yorum bölümüne yazabilirsiniz ?

Kendinize iyi bakın…