Sınavda başarılı olmak için hangi dua okunmalıdır?
Genel // 17 Haziran 2018

Sınavda başarılı olmak için hangi dua okunmalıdır?

Herkese merhabalar,

Bu yazımda sınava girecek öğrenci kardeşlerim için sınavda başarılı olmaları için hangi duaları okumaları gerektiğinden bahsedeceğim.

Öncelikle şunu belirtmeden yazıma geçmek istemiyorum. Öğrenci kardeşlerim, sınavı hiç çalışmadan dua okurum başarılı olurum  diye bir şey yok. Bunun bilincinde olun. Çünkü çalışmadan dua ederek başarılı olunmaz. Herkes adil bir şekilde sınava giriyor ve hiç çalışmadan dua ederek sınavda başarılı olamazsınız. Allah kimsenin hakkını kimseye yedirmez 🙂

Diyelim ki gireceğiniz sınava çok iyi hazırlandınız. Fakat sınav anında kaydırma durumu olabilir, çalışılan yerler sınav zamanında aklınıza gelmeyebilir ya da iki şık arasında kalabilirsiniz. İşte tam bu durumda okuyacağınız dualar sayesinde Allah size yardım edecektir kardeşlerim.

Sınavda başarılı olmak için hangi dua okunmalıdır?

Sınava girmeden bir gün önce sınavda başarılı olmayı niyetlenerek, örnek: “Allahım yarın gireceğim sınava çok çalıştım. Sınav anında bana yardım et. Sınavım çok çok iyi geçmesi niyetiyle…” (Siz kendiniz içinizden geldiği gibi dua ederseniz daha iyi olur)

Hemen ardından 3 ihlas 1 fatiha okuyacaksınız. Okumanız bittikten sonra da 3 kere fetih suresini baştan sona okuyacaksınız.
Okumanız tamamen bittikten sonra tekrar niyetinizin gerçekleşmesi için Allah’a yalvarıp duanızı bitireceksiniz.

Sınav günü hangi dua okunmalıdır?

Niyetinizi yaptıktan sonra, gücünüzün yettiği kadar (en az 7 kere) “Bismillahirrahmanirrahim. Ya Hayyu ya Kayyum! Bi rahmetike esteğîsu.” diyeceksiniz daha sonra inşirah suresini okuyacaksınız. (3 veya 7 kere) Daha sonra duanızın kabulü için Allah’a yalvarıp duanızı bitireceksiniz.

İnşallah bu yazım faydalı olur.
Sınava girecek tüm kardeşlerime şimdiden sınavda başarılar diliyorum. Allah emeklerinizin karşılığını versin.

Etiketler: